Efekty po stosowaniu prądów Darsonvala

Darsonval może być używany zarówno na skórze twarzy. Efekty można zauważyć już po pierwszym użyciu urządzenia. Wykorzystując prądy Darsonvala na skórze twarzy, uzyskuje się następujące rezultaty:

  • oczyszczenie skóry – prądy Darsonvala skutecznie stymulują złuszczanie martwego naskórka,
  • zahamowanie wydzielania sebum – z tego względu zabieg jest polecany szczególnie osobom ze skórą tłustą,
  • złagodzenie trądziku – ozon wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu hamuje rozprzestrzenianie się zmian chorobowych,
  • ujędrnienie skóry – głęboko oczyszczona skóra lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w kremach,
  • redukcję zmarszczek – spłycenie zmarszczek ma miejsce po usunięciu zewnętrznej warstwy skóry.

Aby uzyskać optymalne efekty, zabieg powinien być systematycznie powtarzany. Częstotliwość stosowania prądów Darsonvala powinna zostać dostosowana do problemu.

Przyczyny trądziku

Trądzik to jedna z chorób skóry, której przyczyną jest zakażenie gruczołów łojowych. Powodów, dla których powstaje trądzik, jest wiele:

  • nadmierna produkcja sebum – mimo że sebum naturalnie natłuszcza skórę, to jego nadmiar zatyka pory skóry, w efekcie czego pojawiają się krostki,
  • namnażanie bakterii – przykładowo z rodzaju propionibacterium acnes,
  • zmiany hormonalne – za rozwój trądziku odpowiadają te zmiany hormonalne, które wpływają na łojotok.

W okresie dojrzewania pojawia się tzw. trądzik młodzieńczy. Powstaje on w związku ze wzrostem poziomu androgenu (hormon) we krwi, może być też spowodowany kumulacją bakterii w obrębie gruczołów.

Do leczenia trądziku wykorzystuje się m.in. prądy Darsonvala. Oferowany przez nas Darsonval działa zarówno bakteriobójczo, jak i przeciwgrzybiczo, dzięki czemu skutecznie pomaga w zwalczeniu trądziku.

Mechanizm działania bakterii trądzikowych

Bakterie patogenne odpowiedzialne za wywołanie trądziku rozkładają tłuszcze i jednocześnie przyczyniają się do powstania kwasów tłuszczowych. To z kolei prowadzi do powstania objawów zapalnych, które przyjmują formę pryszczy i krostek. Aby skutecznie walczyć z trądzikiem, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Dermatolog po przeprowadzeniu wywiadu i obejrzeniu skóry wdraża niezbędne leczenie. Może ono obejmować wykorzystanie prądów Darsonvala.

W czasie zabiegu darsonwalizacji na powierzchni pelot wytwarzany jest ozon. Wykazuje on działanie antybakteryjne. Efektem zabiegu jest redukcja stanów zapalnych – trądzik jest mniej widoczny, a to z kolei korzystnie wpływa na samopoczucie psychiczne.

Działanie ozonu na bakterie

Wytwarzany podczas zabiegu przy użyciu Darsonvala ozon (tlen trójatomowy O3) wykazuje działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Dzięki temu, że niszczy on bakterie, prądy Darsonvala często są jednym z elementów składających się na leczenie trądziku. Dodatkowo ozon poprawia metabolizm i odżywia tkanki oraz aktywuje system immunologiczny skóry.

Ozon, który powstaje na zewnętrznej powierzchni pelot podczas zabiegu darsonwalizacji, powoduje zmniejszenie liczby bakterii znajdujących się na skórze. Przeprowadzenie masażu prądami Darsonvala jest polecane przed różnymi zabiegami, których celem jest odżywienie skóry. Oczyszczona skóra lepiej absorbuje substancje odżywcze zawarte w kremach i innych preparatach kosmetycznych.

Wróć do oferty