Fala radiowa RF + Liposukcja ultradźwiękowa- 3 partie
RF
Urządzenie emituje fale radiowe wytwarzane przez prąd wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek, gdzie następuje ich podgrzanie przez wzbudzanie jonów. Fale radiowe wpływają, więc na wytwarzanie w tkankach ciepła. Zjawisko to nazywane jest diatermią. Diatermia, czyli głębokie ogrzewanie oznacza, że ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a nie dostarczane z zewnątrz. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację.
ZABIEGI NA CIAŁO: WYSZCZUPLANIE, REDUKCJA CELLULITU, POPRAWA NAPIĘCIA SKÓRY
Fale radiowe to jedna z najskuteczniejszych energii stosowanych do redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Stymulują proces jej spalania prowadząc do zmniejszenia obwodów części ciała. RF oddziałuje zarówno na tkanki powierzchowne jak i docierają do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych (adipocytów), w których zawarte są trójglicerydy. Pod wpływem temperatury dochodzi do ich rozpuszczenia i rozbicia, czyli tzw. lipolizy. Podczas zabiegów pobudzany jest też układ limfatyczny i krwionośny. Zwiększa się metabolizm w tkankach. Ponadto fale radiowe działają odmładzająco, stymulują produkcję kolagenu, uelastyczniają i poprawiają napięcie skóry. Pierwszą reakcją organizmu na wzrost temperatury jest skręcenie spirali włókien, z których zbudowany jest kolagen, przez co dochodzi do skrócenia włókien tego białka ( nawet do 1/3 długości) i podciągnięcie wiotczejącej skóry, dlatego efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu.
Efekty: modelowanie sylwetki – wyszczuplenie i redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej – redukcja cellulitu – redukcja zwiotczeń (brzuch, ramiona, uda, pośladki) – polepszenie stanu skóry w miejscu występowania blizn i rozstępów – poprawa napięcia skóry ciała.
NANOKRYSTALICZNA RADIOFREKWENCJA BIPOLARNA
Ta technika działa jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, oferując istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia, likwidację zmarszczek, blizn i rozstępów oraz wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Wykorzystuje prąd RF bipolarny, co umożliwia wykonanie zabiegów ablacyjnych i semi ablacyjnych.
Kluczowymi efektami zabiegu są przyrost objętości włókien w skórze do 30% (w ciągu 2 do 6 miesięcy po zabiegu) oraz przyrost procesów metabolicznych tłuszczu, który jest wydalany z organizmu.
LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA
Liposukcja ultradźwiękowa, w odróżnieniu od klasycznych metod usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej, jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna. Wykorzystuje lecznicze właściwości ultradźwięków, za pomocą których można efektywnie redukować cellulit, poprawiać krążenie krwi i odżywiać skórę. Najczęściej wybieranymi przez pacjentów miejscami są brzuch, uda i pośladki, ale zabieg przeprowadzać można również na innych partii ciała.
Liposukcja ultradźwiękowa to bezinwazyjny i skuteczny zabieg wyszczuplania sylwetki. Warto jednak pamiętać, że nie jest to metoda leczenia nadwagi lub otyłości, gdyż przeznaczona jest jedynie do redukcji miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Do zabiegu wykorzystywana jest głowica emitująca ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, a ich energia pozwala na skuteczne oddzielenie tłuszczu od pozostałych tkanek. Kawitacja ultradźwiękowa i związane z nią wibracje pobudzają także metabolizm komórek, redukują i rozbijają zwapnienia oraz poprawiają krążenie krwi w tkankach.
Liposukcja z użyciem ultradźwięków jest przeznaczona dla wszystkich, którzy pragną w naturalny sposób zredukować tkankę tłuszczową w najbardziej newralgicznych miejscach na ciele. Jest zalecany również tym, którzy z różnych przyczyn nie chcą przechodzić długiego okresu rekonwalescencji po zabiegowej. Liposukcja ultradźwiękowa to idealny wybór dla osób z cellulitem, rozstępami, bliznami zanikowymi oraz innymi dolegliwościami związanymi z nadmiarem tkanki tłuszczowej.
PRZECIWSKAZANIA
Do głównych przeciwwskazań zalicza się między innymi:
- Wszczepiony rozrusznik serca lub inne metalowe implanty
- Okres ciąży i karmienia piersią
- Choroby krwi takie jak cukrzyca czy miażdżyca
- Stany zapalne skóry
- Gruźlica
- Niewydolność wątroby i nerek
- Nadciśnienie tętnicze
- Zaawansowane choroby sercowo-naczyniowe
- Mechaniczne uszkodzenia skóry
- Stwardnienie rozsiane
- Epilepsja
- Zaawansowana osteoporoza